Username:

Password:

Fargot Password? / Help

Uczniowski Klub Żeglarski Opti mieści się przy Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni. Istnieje od 2000 roku.
Prowadzimy zajęcia z żeglarstwa regatowego, na łodziach klasy Optimist oraz 420.

Nasza podstawowa działalność to:  szkolenie żeglarskie dla dzieci, szkółka żeglarska, zajęcia na optimistach, półkolonie żeglarskie, obozy żeglarskie.

Od kilku lat nasz klub odnosi znakomite sukcesy w żeglarstwie regatowym zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu Polski w którym udział bierze ponad 85 klubów z całego kraju.

Sekcja Optimist dzieli się na podgrupy:

• szkółka
  • grupę B
  • grupę A

Dzieciaki biorą udział w systematycznym, kilkuletnim szkoleniu żeglarskim, zdobywając dużą wiedzę regatową.

Nasz klub organizuje również obozy żeglarskie i narciarskie, szkolenia na patenty żeglarskie oraz imprezy integracyjne dla dzieci i rodziców. Podczas takich wyjazdów doskonale się bawimy i spędzamy czas na sportowo.

Od 2001 roku uczestniczymy w programie „Nivea Błekitne Żagle”, który został zorganizowany z myślą o najmłodszych. Kilka razy w roku wyjeżdżamy na regaty organizowane w ramach tego projektu, w których nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium zajmując najlepsze miejsca w regatach. Od 2013 roku uczestniczymy w programie „Energa Sailing” kształcąc młodych adeptów żeglarstwa.

Klub jest organizatorem regat centralnych „Puchar Opti” i Mistrzostw Okręgu Pomorskiego do lat 11.

Klub współpracuje z Centrum Wychowania Morskiego ZHP,  Gminą Gdynia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego a także z Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim.